Designerskie wnętrza dzięki podświetlanym meblom

Nowoczesne, designerskie wnętrza wymagają czasami działań specjalnych. Jednym z nich niewątpliwie jest wybranie odpowiednich mebli, które sprostają tym dość wygórowanym potrzebom. Z gotowym rozwiązaniem takiej sytuacji, przychodzą meble podświetlane.

Meble podświetlane w minimalistycznych wnętrzach

W tym nagłówku bynajmniej nie chodzi o wnętrza ascetyczne – z nimi meble podświetlane raczej by się gryzły. Za to nowoczesny minimalizm jest tym, w czym odnajdą się najlepiej. Większa liczba rzeczy mogłaby przysłonić efektowność mebli w części lub całości.

Takie meble poza tym, że w pomieszczeniach nowoczesnych, odnajdą się również w tych futurystycznych. Dodatkowo, są także doskonałe, kiedy chcemy urządzić ogród, a także przestrzeń nad basenem (szczególnie wieczorami). Sprawdzą się również w pomieszczeniach firm, jeśli nowoczesny design jest dla nich istotny.

podświetlane mebleJak wybierać meble podświetlane

Pomińmy kwestie tak indywidualne, jak kształt mebli. Warto zwrócić uwagę na to, jaki jest sposób zasilania. Lichy akumulator może sprawić, że meble przestaną być podświetlane szybciej, niż nam się wydaje. Z drugiej strony zasilanie sieciowe nie może się łączyć z okablowaniem o niedostatecznej długości. W końcu zawalenie podłogi przedłużaczami nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Warto zwrócić też uwagę na sposób podświetlenia. Różnice w kosztach nie są zbyt duże, a jednak fajnie jest móc bawić się kolorami. Dlatego właśnie – moim zdaniem – jeśli wybierać meble podświetlane, to tylko te RGB, które pozwalają nam na indywidualne dopasowanie kolorów do naszych upodobań, a także potrzeb. Te ostatnie mogą być w jakiś sposób uzależnione od wydarzenia, czy też nastroju danego dnia. Poza tym jedne kolory pozwalają nam się zrelaksować, a inne przeciwnie – sprawiają, że czujemy się gotowi do umysłowego wysiłku. Ponieważ meble podświetlane dają nam taką możliwość, warto z niej skorzystać.

Sprawdź, jak odpowiednio wybrać drzwi do swojego mieszkania http://www.meblewiwo.com/jakie-drzwi-wewnetrzne-wybrac/

Nie tylko meble

Podświetlane elementy wystroju w żadnym wypadku nie kończą się na meblach. O ile meble faktycznie są najbardziej efektowne, o tyle z powodzeniem towarzyszyć im mogą dodatki. Doniczki, czy też wazony, będą dobrze współgrać z podświetlanymi meblami, ale mogą też swobodnie występować bez nich.

Dodatki i meble podświetlane są doskonałym sposobem na oświetlenie dekoracyjne w tych wnętrzach, w których istotny jest nowoczesny design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.