Drzwi prysznicowe, jakie najlepsze?

Wybierając drzwi do kabiny prysznicowej, należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych aspektów. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również – a raczej przede wszystkim – wytrzymałość i funkcjonalność. Jakie drzwi prysznicowe są najlepsze oraz czym różnią się poszczególne rodzaje? Czy bardziej wytrzymałe są drzwi prysznicowe przesuwne, skrzydłowe czy łamane?

Drzwi prysznicowe są ważnym elementem kabiny. To one w znaczącej mierze decydują o wygodzie podczas brania prysznica, szczelności kabiny oraz komforcie termicznym. Drzwi do kabiny prysznicowej powinny pracować bezawaryjnie i bez zacinania, a także muszą oczywiście estetycznie wyglądać. Powinny też być łatwe do utrzymania w czystości.

Jakie drzwi prysznicowe wybrać? Dostępne rodzaje

Na rynku produktów łazienkowych dostępne są trzy podstawowe typy drzwi do kabiny prysznicowej. Są to drzwi prysznicowe przesuwne, drzwi łamane oraz drzwi skrzydłowe (uchylne i wahadłowe). Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje?

Drzwi prysznicowe przesuwne – drzwi na prowadnicach, które gładko się zamykają, zachodząc za siebie. Nie potrzebują miejsca w łazience na otwieranie skrzydła, co jest niezwykle istotne szczególnie w przypadku małych przestrzeni. Takie drzwi są bardzo estetyczne i nowoczesne. Ich wadą jest stosunkowo wysoka awaryjność w stosunku do innych drzwi. Z drzwiami przesuwnymi należy obchodzić się dość delikatnie podczas użytkowania.

Drzwi prysznicowe łamane – kolejna propozycja dla małych łazienek. Drzwi łamane nie niezajmują miejsca po otwarciu. W sprzedaży dostępne są bardzo stylowe minimalistyczne drzwi łamane z transparentnego szkła, które doskonale pasują do każdej aranżacji.

Drzwi skrzydłowe – montowane na zawiasach, otwierane tak samo jak zwykłe drzwi do pomieszczeń. Mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe. Takie drzwi są bardzo wytrzymałe i umożliwiają wygodne wejście, jednak wymagają wolnej przestrzeni przed kabiną otwierania skrzydła/skrzydeł.

Drzwi wahadłowe – wersja drzwi skrzydłowych. Takie drzwi prysznicowe gdy są otwarte, zajmują przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz kabiny, zatem nadają się do dużych łazienek. Najczęściej są jednoskrzydłowe. Prosta konstrukcja gwarantuje bezawaryjność.

Drzwi prysznicowe dla małej łazienki

Jeśli do dyspozycji mamy niewiele przestrzeni, najlepszym rozwiązaniem będą drzwi prysznicowe przesuwne. Można także rozważyć montaż kabiny typu walk in, bez brodzika i z jedną ścianką odgradzającą przestrzeń kąpielową od reszty łazienki. W takiej kabinie nie ma drzwi prysznicowych, a podłoga jest specjalnie nachylona w kierunku odpływu wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.