Meble ogrodowe z technoratanu

Powoli nadciąga do nas wiosna, a wraz z nią coraz cieplejsze dni i wieczory. Na nowy sezon należy się odpowiednio przygotować. Dlatego też wielu z nas robi porządki w szafie czy domu. Często jednak zapominamy o ogrodzie, który wiosną i latem jest miejscem naszego wypoczynku. Warto więc zadbać o odpowiedni wygląd naszego skrawka zieleni, a także mebli ogrodowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli ogrodowych?

meble ogrodowe z technoratanuMeble ogrodowe to podstawowe wyposażenie, które powinno znaleźć się na naszej działce. Dzięki nim możemy wygodnie odpoczywać i relaksować się w promieniach słońca, a przy wieczornym grillu sprawdzą się równie świetnie. Z tego względu dobrze by było, gdyby zestaw wypoczynkowy w naszym ogródku był nie tylko ładny, ale przede wszystkim solidnie wykonany. Niestety ze względu na cenę, wiele osób decyduje się zazwyczaj na tanie plastikowe mebelki. A należy pamiętać, że materiał, z którego wykonane są sprzęty zewnętrzne musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Zwykły plastik nie poradzi sobie z naprzemiennym oddziaływaniem słońca i deszczu oraz wahań temperatury, co w rezultacie doprowadzi do jego zniszczenia. Dlatego warto inwestować w porządne meble ogrodowe z technoratanu lub innych wytrzymałych materiałów.

Czym jest technoratan?

meble ogrodowe z technoratanuTechnoratan to syntetyczna żywica stworzona na wzór naturalnego ratanu. Sam ratan z kolei to tropikalna roślina należąca do grupy palm rotangowych. Głównie stosowany jest do tworzenia mebli i koszy. Wszystko to za sprawą jego właściwości, do których należą wyjątkowa giętkość oraz plastyczność. Dzięki takim cechom idealnie poddaje się wyginaniu i formowaniu. Jednak ratan nie należy do najbardziej wytrzymałych materiałów i pod wpływem czasu zwiększa się jego podatność na uszkodzenia, a kolor blaknie. Z kolei meble ogrodowe z technoratanu, dzięki zastosowanemu tworzywu są wyjątkowo trwałe.

Dlaczego warto mieć meble ogrodowe z technoratanu?

meble ogrodowe z technoratanuTechnoratan lub inaczej rattan syntetyczny składa się z włókien polietylenowych. Dodatkowo pokryty jest utrwalaczami. Dzięki temu meble ogrodowe z technoratanu nie tracą koloru po wpływem promieni słonecznych, a ponadto są odporne na wiatr, deszcz czy nawet śnieg i mróz. Ważną kwestią jest to, że technoratan nie wymaga impregnowania czy konserwowania, co przy jego naturalnym odpowiedniku jest koniecznością. Do zalet technoratanu zaliczyć trzeba także odporność na zabrudzenia. Wszelkie plamy z różnego rodzaju substancji bez problemu można usunąć przy użyciu zwykłej wody. Co więcej, meble wykonane z tego materiału są niezwykle lekkie, dzięki czemu łatwo można zmieniać ich rozmieszczenie. Warto wspomnieć również o ekologicznych właściwościach technoratanu, który wykorzystywany do produkcji zestawów ogrodowych zmniejsza wycinkę palm rotangowych, z których pochodzi naturalny rattan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.