Modne lampy w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest stosunkowo prosty i minimalistyczny. Dodatki odgrywają w nim jednak znaczącą rolę. Ramki na zdjęcia, narzuty, dywaniki i bibeloty tworzą nastrój we wnętrzach. Oświetlenie sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne, a same lampy są czesto bardzo stylowe i podkreślają charakter aranżacji. Jak oświetlić wnętrze w stylu skandynawskim?

Domy mieszkańców północy są mocno oświetlone, ponieważ lampy w dużej mierze zastępują naturalne światło. Promienie słoneczne rzadziej zaglądają tu przez okna, dlatego mieszkania w skandynawskim stylu są przepełnione modnymi lampami, nie tylko wiszącymi, ale również stojącymi. Pełno tu świeczek, girland i małych lampionów.

Lampy skandynawskie sufitowe

Lampy wiszące w skandynawskim stylu są obecnie bardzo modne i są często wybierane do nowoczesnych aranżacji. Dominuje tu przede wszystkim biel. Klosze mają proste geometryczne kształty – lub przeciwnie – przypominają fantazyjne origami. Popularne są lampy w kształcie lampionów czy przypominające obłoki. Lampy skandynawskie wiszące to także często drewno w różnych kolorach. W stylu z północy dominują naturalne surowce, lekkość i funkcjonalność.

Lampy w stylu skandynawskim stojące

Bardzo modne są lampy skandynawskie typu trójnóg. Lampy podłogowe to ważny dodatek w mieszkaniach na nordycką modłę. Są praktyczne i jednocześnie stanowią ciekawy dodatek. Lampy w stylu skandynawskim stojące mają abażury z materiału, tworzyw, a nawet z papieru. Popularne są także klosze druciane lub lampy z odsłoniętą żarówką.

Rodzime marki

W sklepach z oświetleniem dostępne są oryginalne lampy skandynawskie marek z półnowy. Do popularnych producentów należą między innymi Normann Copenhagen czy Muuto. Normann Copenhagen to producent mebli i oświetlenia, który łączy w swych kolekcjach elementy nordyckiego folkloru i nowoczesności. Lampy Muuto to prosta forma, mnogość kolorów i faktur. Producent proponuje między innymi lampy z ekologicznymi abażurami z filcu.

Lampy w stylu skandynawskim są powszechnie dostępne w sklepach z oświetleniem. Modele inspirowane nordycką stylistyka znajdziemy w kolekcjach większości marek, nie tylko ze Skandynawii.

Małe lampki dekoracyjne

W skandynawskich aranżacjach światło pada ze wszystkich stron, sprawiając, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Nie brak tu lampek stołowych rozmieszczonych na półkach, biurkach i nie tylko. Często wnętrza zdobią też małe lampiony i proste świeczniki. Modne są również tak zwane cotton balle, czyli lampki w formie kolorowych bawełnianych kul emitujących zmiękczone łagodne światło, które jest bardzo nastrojowe.

Modna lampa może stanowić jeden z głównych elementów dekoracyjnych. Lampy skandynawskie tworzą ciekawe uzupełnienie nowoczesnych aranżacji i należą do najchętniej kupowanych akcesoriów oświetleniowych ostatnich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.