Przywitaj wiosnę w swoim domu – propozycje dekoratorskie

Wraz z wiosną przychodzi czas na generalne porządki. Słońce i coraz dłuższe dni zachęcają nas do dokonywania zmian w swojej garderobie i wyglądzie. Często jednak zapominamy o tym, aby również do własnych czterech ścian wprowadzić nieco wiosennych elementów, które odświeżą wnętrza po zimowym śnie. W tym celu możemy zarówno pokusić się o drobny remont, ale równie dobrze sprawdzą się dekoracje do domu. Poniżej przedstawimy Ci kilka propozycji, które zainspirują Cię do wiosennych zmian w Twoim domu.

Styl, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie w dużym stopniu odzwierciedla naszą osobowość. Dobrze jest więc regularnie dbać o wygląd wnętrz i dostosowywać je według uznania do danego sezonu. Dzięki temu mieszkanie nabiera życia, które biegnie razem z nami. Jednak przy aranżowaniu wnętrz za pomocą dodatków nie można przesadzić, aby nie stworzyć wrażenia nieładu czy przepychu. Dekoracje do domu powinny być kompatybilne ze stylem danego wnętrza. Oczywiście można wykorzystać także kontrastowe elementy, natomiast nie powinny one przeważać. Teraz przedstawimy Ci kilka sposobów na przyozdobienie Twojego mieszkania.

Kolor

dekoracje do domuJeżeli masz wrażenie, że Twój dom jest szarobury i brakuje w nim różnorodności to czas, aby wprowadzić do niego kolor. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian, jednak można wykorzystać również mniej inwazyjne sposoby. Mowa tu o wszelkiego rodzaju zasłonach, narzutach, poduszkach czy kocach. W każdym domu stanowią one podstawowe elementy wyposażenia, dlatego warto nadać im dodatkowej funkcji – dekoracyjnej. Pokój dzienny od razu zostanie ożywiony, kiedy przy oknie zawisną słonecznie żółte zasłony, a jeżeli upniesz je w ciekawy sposób, to jeszcze bardziej urozmaicisz ich wygląd. Ciekawym akcentem kolorystycznym będą także poduszki w barwnych poszewkach. Jeżeli masz jednokolorową kanapę to udekoruj ją wieloma różnobarwnymi poduchami. Natomiast jeśli Twoja kanapa sama w sobie jest ozdobą to możesz użyć kilku takich samych poduszek. Kolorowe narzuty i koce to nie tylko świetny sposób na udekorowanie wnętrza, ale także metoda na odświeżenie mebli wypoczynkowych. Jeśli twoja kanapa czy fotel nie jest już pierwszej nowości i widać na niej ślady użytkowania, to zarzuć na nie barwny koc o ciekawej fakturze, a twoje wnętrze ożyje na nowo.

Ozdobne ściany

dekoracje do domuDużą rolę w odbiorze danej przestrzeni odgrywają ściany. Ich kolor i stan często jest pierwszym wyznacznikiem tego, czy dane wnętrze określimy, jako ładne czy nie. Dlatego również w tym miejscu konieczne jest dbanie, o jak najlepszą prezencję. Dobrą metodą na ożywienie ścian jest wieszanie grafik czy zdjęć w różnych konfiguracjach. Jednak dla osób, które poszukują nietypowych rozwiązań polecamy naklejki na ściany, dzięki którym szybko zmienimy ich wygląd. Oczywiście jeżeli mamy możliwość to warto zastanowić się nad przemalowaniem ścian czy założeniem tapety lub fototapety. Natomiast są to już czynności bardziej angażujące czas i pieniądze.

Akcesoria do domu

Najmniej wymagającym sposobem urozmaicenie domowej przestrzeni są wszelkiego rodzaju akcesoria dekoracyjne. Ramki, świeczniki, donice, klosze i wszelkie inne ozdoby doskonale nadają się do wiosennych zmian aranżacyjnych. Dekorując dom na wiosnę możemy jednocześnie skorzystać z elementów związanych ze świętami wielkanocnymi. Rozwiązanie 2 w 1 są najlepsze! Pamiętaj tylko, aby trzymać się jednego, wybranego przez siebie stylu dekoracji. Jeżeli chcesz postawić na drewniane dodatki to nie mieszaj ich z metalowymi ozdobami. Umiar to klucz do sukcesu. Pomyśl także o żywych roślinach do swojego mieszkania, które sprawdzają się niemal w każdej przestrzeni, a dodatkowo są bardzo wiosenne.

 

1 komentarz

    • netpix, Wrzesień 7, 2018, 12:15 pm

    Odpowiedz

    Ciekawy blog, zawierajacy duzo przydatnych informacji a napisany przystepnym, szczegolnie dla
    poczatkujacych marketingowcow jezykiem. Chetnie bede tu zagladac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.