Wanna w malej łazience

W małych łazienkach najczęściej decydujemy się na montaż kabiny prysznicowej. To proste i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Niektóre osoby nie chcą jednak rezygnować z ulubionych gorących kąpieli i decydują się umieścić wannę nawet w bardzo małym pomieszczeniu. Czy jest to dobry pomysł i jaką wannę najlepiej wówczas wybrać?

Kąpiel pod prysznicem jest ekonomiczna, pozwala na zużycie małych ilości wody, a przy tym jest szybka. Co ważne, kabiny zajmują znacznie mniej miejsca niż wanny. Kąpiel w pozycji półleżącej lub siedzącej ma jednak inne zalety, z których niektóre osoby nie chcą rezygnować. Podczas kąpieli w wannie można przeprowadzać domowe zbiegi aromaterapii, relaksować się, zwalczać bezsenność czy bóle mięśni. Co jednak, jeśli nasza łazienka jest mała? Jaką wannę wybrać, gdy mimo wszystko nie chcemy kabiny?

Wanna z parawanem

Dobrym rozwiązaniem, które łączy zalety kabiny oraz wanny, jest mała wanna z parawanem. Można umieścić ją w rogu łazienki, zyskując w ten sposób miejsce do kąpieli w pozycji siedzącej oraz stojącej. Parawan zabezpiecza przed zachlapaniem podłogi oraz ścian, a także zatrzymuje ciepło i parę wodną wewnątrz podczas korzystania z wanny. Jeśli łazienka jest naprawdę mała, wanna prostokątna może zostać umieszczona w taki sposób, by przylegała do trzech ścian. Wówczas zyskujemy wygodne miejsce do kąpieli, które jest szczelnie odgrodzone.

Wanna kwadratowa narożna

W niektórych małych łazienkach możemy umieścić niewielką wannę symetryczną w narożniku pomieszczenia. Wanny kwadratowe mają nowoczesny design oraz większe pojemności. W sprzedaży dostępne są modele wyposażone w specjalne wygodne siedziska kąpielowe, a także wanny z hydromasażem. Nowoczesna wanna narożna wyposażona w dysze wodne to luksus, na który możemy pozwolić sobie również wtedy, gdy do dyspozycji mamy stosunkowo niewielką przestrzeń.

Wanna asymetryczna

Wanna prostokątna jest dobrym rozwiązaniem dla niewielkiej łazienki, jednak na małej przestrzeni sprawdzi się również wanna asymetryczna. Wanny narożne ze ściętym narożnikiem są kompaktowe i pozwalają na zaoszczędzenie miejsca. Mała wanna narożna asymetryczna umożliwia umieszczenie innych łazienkowych sprzętów w bliskim sąsiedztwie.

W małej łazience niestety nie możemy pozwolić sobie na umieszczenie dużej wanny wolnostojącej. Małe wanny są jednak bardziej ekonomiczne dzięki mniejszym pojemnościom. Kąpiel może być równie przyjemna i relaksująca, a jednocześnie pozwala na oszczędzenie wody. Jest to ekologiczne i tańsze rozwiązanie, o którym warto pomyśleć, szczególnie gdy lubimy regularnie korzystać z długich gorących kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.